O enoti Romano

tel.: 031658097
Poslovni čas enote: 8:00 - 14:00

Obogatitvena dejavnost: MOJA SLOVENŠČINA
V romskem oddelku bomo spoznavali, utrjevali slovenski jezik preko različnih dejavnosti.

Št. oddelkov: 1 oddelek 2.starostnega obdobja

ČIRIKLI
vzgojiteljica Urška Pene ter pom. vzg. Maja Rajar

Poglej arhiv enote

Poglej sneg je

28.11.2018

Nekega jutra so otroci navdušeno pritekli v vrtec in zaklicali: '' Poglej sneg je!''. Skupaj smo se odločili, da se gremo igrati in preizkusiti prvi sneg. Navdušeno smo se oblekli v bunde in hlače, si obuli nove škornje ter si nadeli rokavice in kape. Hitro smo odhiteli ven. Po snegu smo se valjali, tekali, skakali in lovili. Najbolj pa smo se nasmejali ob kepanju drug drugega. Sneg je čudovit, komaj čakamo, da spet zapade. Seveda pa veselo pričakujemo tudi obisk dobrih mož, le s čim nas bodo presenetili letos.

Galerija je zaklenjena. Prijavite se za pregled.

Naravoslovni kotiček

28.11.2018

V Enoti Romano smo skupaj z otroki uredili stalni naravoslovni kotiček. Sedaj si lahko sami po želji vzamejo stvari iz kotička, se z njimi igrajo in jih po končani igri vrnejo na prvotno mesto. Tak način jim je zelo všeč. V naravoslovnem kotičku najdemo naravoslovno škatlo z barvnim peskom, ki ga s poljubnimi lončki in žlicami ter liji presipavajo ali po njem rišejo, na polici je tudi škatla z vodo ter plavajočimi mavričnimi cofki, ki jih s pinceto pobirajo iz vode. Najdemo še škatlo s senzornimi vrečkami z različnimi snovmi (koruza, moka, pesek) in tudi narejeno testo z dodatkom kave, kakava itd. Na voljo imajo slušni spomin in škatlo, v kateri razvrščajo barvne krogce. Otroci lahko posežejo tudi po škatli, kjer na kosmateno žico nizajo perlice. Na zadnji polici pa najdemo še škatlo z majhnimi posodicami, s pomočjo katerih prepoznavajo vonje različnih snovi. Otroci se zelo radi lotijo dejavnosti, ki jih ponujajo police naravoslovnega kotička, saj so enostavne in so zato pri njih uspešni, hkrati pa se tudi zabavajo.

Galerija je zaklenjena. Prijavite se za pregled.